A A A A A

NOVOSTI

USPJEH U METROPOLI 8. OTVORENO PRVENSTVO GRADA ZAGREBA U KUGLANJU ZA SLIJEPE I SLABOVIDNE I 5. MEMORIJAL S. JERKOVIĆ 2020.

13.02.2020

Dragi naši pratitelji,

Iz radionice Športskog društva slijepih 4 rijeke Karlovac dolaze još jedne odlične vijesti, a iste su vezane za nedjelju 9. veljače kada se u našem glavnom gradu održalo 8. Otvoreno prvenstvo grada Zagreba u kuglanju za slijepe i slabovidne i 5. Memorijal S. Jerković u B2 kategoriji 2020.

Organizator turnira bio je Sportski klub slijepih Zagreb, kuglanje se zbilo na kuglani Grmoščica, a nastupilo je ukupno 45 natjecatelja i natjecateljica iz 5 država.

Ekipa koja je predstavljala boje 4 rijeke bila je u klasičnom sastavu: Denis Velimirović, Slavko Kralj i Slobodan Poznan, a ovim putem koristimo priliku da se zahvalimo domaćinu na pozivu. To nam je bilo prvi puta da nastupamo na turniru.

Kugle i čunjevi nekako hoće da uspijemo zeznuti stvar kada je u pitanju naša nacionalna kuglačka liga, no nekim čudom turniri su druga priča te sada drugi put za redom dolazimo u naš Karlovac sa medaljama oko vrata.

Poznan je u svojoj B3 kategoriji osvojio 9. mjesto srušivši 645 čunjeva, Kralj je u B2 kategoriji bio peti sa rezultatom od 643 čunja te Velimirović, točnije ja, osvojio 1. mjesto u B1 kategoriji sa rezultatom od nestvarnih 630 čunjeva. Navedeni rezultati su bili dovoljni za ekipno treće mjesto brončane boje.

Nakon dodjele pehara i medalja, svi prisutni su se zaputili ka obližnjem restoranu na večeru i čašicu druženja i veselice.

Bila je to još jedna lijepa sportska priča te ugodno proveden dan u našem glavnom gradu.